کد خبر: 10118
17/10/04 - 10:04 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از” خبرگزاری تسنیم ” ؛ به نقل از نشریه “دی سایت”، “آندرس شویر”، دبیر کل حزب سوسیال مسیحی آلمان هم خواستار ممنوعیت حجاب کامل چهره مشابه آنچه در اتریش انجام گرفته است همچنین در کشور خود شد. وی که در گفتگو با روزنامه “پاسایر نویه پرسه” سخن […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از” خبرگزاری تسنیم ” ؛ به نقل از نشریه “دی سایت”، “آندرس شویر”، دبیر کل حزب سوسیال مسیحی آلمان هم خواستار ممنوعیت حجاب کامل چهره مشابه آنچه در اتریش انجام گرفته است همچنین در کشور خود شد.

وی که در گفتگو با روزنامه “پاسایر نویه پرسه” سخن می گفت در این باره اظهار داشت که ممنوعیت نقاب در کشور ما هم ممکن و ضروری است. مممنوعیت حجاب کامل چهره باید همچنین در دیگر کشورهای اروپایی هم گسترش یابد. ما هویت خود را از دست نمی دهیم بلکه آماده ایم برای آن مبارزه کنیم. حجاب کامل چهره به آلمان تعلق ندارد.

البته فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی چنین ممنوعیتی را از نظر قانونی امکان پذیر نمی داند.

از دیروز (اول اکتبر) قانون ممنوعیت حجاب کامل چهره در اتریش اجرایی شد.

سازمان های اتریشی می خواهند با کنترل و نظارت های بیشتر این قانون را ابتدا در فرودگاه وین اجرای کنند و جریمه نقدی در انتظار زنانی است که این قانون را رعایت نمی کنند. پلیس اتریش، نیروهای بیشتری را جهت اجرایی کردن این قانون در فرودگاه وین مستقر کرده است.

بر اساس قانون جدید در اتریش از این پس افرادی که بدون ضرورت پزشکی از برقع و یا نقاب و ماسک تنفسی استفاده کنند جریمه می شوند.

وزارت کشور اتریش بروشورهایی را به زبان های آلمانی، انگلیسی، ترکی و عربی به منظور اطلاع رسانی درباره این قانون جدید آماده کرده است و کسی که از این قانون تبعیت نکند ۱۵۰ یورو جریمه می شود.

دولت ائتلافی اتریش متشکل از دو حزب سوسیال دموکرات و حزب محافظه کار اتریش قانون مزبور را به دلایل امنیتی و برای حفظ همزیستی مسالمت آمیز وضع کرده است. این قانون در تمام شهرهای اتریش اجرا خواهد شد.

قوانین مشابهی درباره ممنوعیت برقع در فرانسه و بلژیک هم وجود دارد. دادگاه حقوق بشر اروپا در دو مورد به صحت ممنوعیت روبنده و برقع رای داده است.

پارلمان آلمان در ماه آوریل تنها کارمندان رسمی زن و نیروهای ارتش را موظف کرد که در حین انجام وظیفه و خدمات در ارتباط مستقیم صورت خود را نپوشانند.

معاون رئیس فراکسیون احزاب متحد مسیحی آلمان هم در این باره به روزنامه پاسایر نویه پرسه گفته است که نقاب و برقع ارزش ها و تصویر انسانی ما را آشکارا نقض می کنند. به نظر من این حجاب به آلمان تعلق ندارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32