کد خبر: 10077
17/09/27 - 10:04 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا”، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان استاد حوزه علمیه و مفسر قرآن کریم،در مراسمی که به مناسبت ایام سوگواری سید سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) تهران پارس برگزار شد، گفت: تاسی به سیره اهل بیت(ع) ضامن سعادت و نجات بشر از گمراهی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا”، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان استاد حوزه علمیه و مفسر قرآن کریم،در مراسمی که به مناسبت ایام سوگواری سید سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) تهران پارس برگزار شد، گفت: تاسی به سیره اهل بیت(ع) ضامن سعادت و نجات بشر از گمراهی و شقاوت است.

وی با بیان اینکه امامت یک نور جاری است، ابراز کرد: همه انسان‌ها در همه زمان‌ها می‌توانند به این جریان نوری متصف باشند و هیچ عذری در قیامت برای کسانی که آنان را انکار کردند قابل پذیرش نیست بنابراین اگر انسان سعادت دنیا و آخرت را بخواهد راهی غیر از تبعیت از اولیای الهی ندارد.

حجت السلام والمسلمین انصاریان با تاکید براینکه صراط مستقیم راه اهل بیت(ع) است، بیان داشت: راهی غیر از آن چیزی جز شقاوت و بدبختی نیست خداوند می‌فرماید: کلام پیامبر(ص) و اولیای الهی بیدار کننده است برای کسی که بخواهد؛ انسان سعادتمند مطیع کلام اهل بیت(ع) است.

استاد حوزه علمیه درباره فاسقان گفت: فاسقان شامل کسانی که اهل قطع رحم، نقض پیمان، متکبران، حسودان و سایر رذائل اخلاقی که در قرآن ذکر شده، می‌شود و از دایره انسانیت خارج هستند.

وی با اشاره به اینکه خداوند به انسان اختیار داده تا بهشت و جهنم را خود انتخاب کند، عنوان کرد: سعادت و شقاوت اخروی در گرو انتخاب انسان است کسانی که از دستورات الهی پیروی کرده سعادتمند در غیر این صورت در زمره لشکر طاغوتیان قرار می‌گیرند و در تاریکی همانند حیوان زندگی خواهند کرد.

این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه جهنم نتیجه اعمال بشر است، گفت: آنانی که با بدحجابی هزاران جوان را به کام گمراهی می‌کشانند باید از عذاب خداوند بیمناک باشند و این را بدانند که خداوند مهربان و بخشنده است و کسی که از رحمت خداوند ناامید باشد کافر است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32