کد خبر: 10064
17/09/25 - 9:46 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در نشست ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه در بحث امربه‌معروف و نهی ز منکر آنچه بیشتر می‌تواند اثرگذار باشد بحث فرهنگ‌سازی است، اظهار داشت: باید کاری کنیم بحث امربه‌معروف و نهی از […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در نشست ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه در بحث امربه‌معروف و نهی ز منکر آنچه بیشتر می‌تواند اثرگذار باشد بحث فرهنگ‌سازی است، اظهار داشت: باید کاری کنیم بحث امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه به فرهنگ تبدیل شود وگرنه با تنها صرف تذکرات کاری پیش نمی‌رود باید راهکارهای لازم ارائه شود تا بدانیم چه‌کاری کنیم این مسئله به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی افزود: باید امربه‌معروف و نهی از منکر را از خودمان و داخل خانواده و اداره شروع کنیم، هرچند وضعیت جامعه و مسائل منکراتی را می‌بینیم اما در ابتدا باید نهادها و ادارات و سازمان‌های دولتی را کنترل کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: ادارات در عالم مقایسه با جامعه بهتر هستند اما می‌شود از این هم بهتر باشد، برای مثال امروز در بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها در خصوص شرکت‌های هواپیمایی مشکل‌داریم باید تدابیری اندیشیده شود باید در ادارات نظارت و اشراف بیشتری داشته باشیم.

آل هاشم با بیان اینکه ادارات و دستگاه‌ها باید در ارتباط با بحث امربه‌معروف و نهر از منکر عوامل منکراتی جامعه را تفکیک کنند، خاطرنشان کرد: وقتی از منکر بحث می‌شود برخی‌ها ذهنشان سریعاً به سمت حجاب می‌رود، در حالی‌ که تنها امربه‌معروف و نهی از منکر تنها حجاب نیست، حجاب یکی از این مسائل بوده، باید منکرات و معروفات سیاسی و اجتماعی جامعه را تفکیک کنیم هر حرکتی که در جامعه انجام می‌دهیم منکرها و معروف‌های سیاسی و اجتماعی خود را دارد.

وی اضافه کرد: باید سازمان‌های ذی‌ربط عضو ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر و حتی ادارات غیر عضو هرکدام در حوزه خود معروفات و منکرات سیاسی مربوط به حوزه کاری خود را تفکیک کرد و بومی‌سازی کنند و به ستاد ارسال کنند تا پس از بررسی و ارزیابی در قالب جزوه‌ای منتشر شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی تشریح کرد: منکر تنها بحث روسری نیست برای مثال امروز در ماه محرم سازمان تبلیغات وظیفه دارد در مورد بدعت‌ها و مسائل خرافی در هیئت‌ها اقدام کند.

امام‌ جمعه تبریز بیان کرد: در شیوه‌های امربه‌معروف و نهی از منکر باید دقت شود، همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند تذکر لسانی وظیفه همگانی است، اما مهم این است که تذکر بدهیم و رد شویم و منتظر نتیجه نباشیم چراکه بحث نتیجه وظیفه مسوولان قانونی است.

آل هاشم ادامه داد: در بحث امربه‌معروف و نهی از منکر مهم‌ترین مسئله شرایط آن است آن‌کسی امربه‌معروف و نهی از منکر می‌کند باید معروف و منکر را بشناسد و احتمال تأثیرگذاری بدهد.

وی توضیح داد: ممکن است در جایی امربه‌معروف کنیم اما نتیجه برعکس بدهد اینجا نیازی نیست که امربه‌معروف کنیم چون نه‌تنها تأثیری ندارد بلکه تأثیر منفی خواهد داشت، کسی که امربه‌معروف و نهی از منکر می‌کند باید در کنار مردم باشد و با نرم‌خویی این کار را انجام بدهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی در پایان متذکر شد: آنچه بسیار مهم است بحث فرهنگ‌سازی و مصادیق معروفات سیاسی و اجتماعی جامعه و منکرات سیاسی جامعه بوده و در این راستا باید از تجربیات ارگان‌های مربوطه بهره‌مند شده و این تجربیات را در قالب کتابچه‌هایی منتشر و در اختیار ادارات قرار داد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32