رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی:

بخش مهمی از مشکلات حجاب و عفاف مربوط به ضعف روش و سلیقه است

کد خبر: 10012
17/07/25 - 10:11 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، دکتر حسن بنیانیان، در کارگاه آموزشی «خانواده، عفاف و حجاب اسلامی» ویژه طلاب و مبلغان خراسان شمالی، اظهار داشت: ایجاد اعتقاد، افزایش آگاهی و ایجاد تمایل مهم‌ترین اصول کار فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب است. وی با بیان اینکه در انجام کار […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، دکتر حسن بنیانیان، در کارگاه آموزشی «خانواده، عفاف و حجاب اسلامی» ویژه طلاب و مبلغان خراسان شمالی، اظهار داشت: ایجاد اعتقاد، افزایش آگاهی و ایجاد تمایل مهم‌ترین اصول کار فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب است.

وی با بیان اینکه در انجام کار فرهنگی به دالانی از محبت بین مجموعه‌های فرهنگی و مخاطبین نیاز است، افزود: بخش مهمی از عدم پیشرفت فعالیت‌ها در عرصه حجاب و عفاف مربوط به ضعف سلیقه و ضعف روش در انجام این امر است.

بنیانیان تصریح کرد: شناخت محیط زیست فرهنگی که عبارت است از آگاهی هدفمند منطبق بر شرایط اجتماعی و فرهنگی و سیاسی و اقتصادی مورد پذیرش جامعه است از ضرورت‌های تلاش در عرصه عفاف و حجاب است.

وی، دانش و اطلاعات عمیق مربی، اشراف بر شرایط روحی و روانی متربی و تأکید بر جلسات پژوهش محور، به‌گونه‌ای که مخاطب مأموریت فعالیت‌های علمی و اجتماعی دراین‌باره داده شود را از ملزومات ترویج ارزش‌های دینی در بین جوانان و نوجوانان برشمرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین رفتار مدیران در مجموعه‌ها، کسبه‌های عرصه صنعت و تجارت، اساتید دانشگاه را از دیگر مؤلفه‌ها و ملزومات ترویج ارزش‌های دینی در جامعه عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه عوامل بسیار مهمی علیه تلاش‌هایی که در راستای توسعه عفاف و حجاب می‌شود، در جریان است، گفت: رسانه‌های مدرن، فضای مجازی، جهانی‌سازی و تهاجم فرهنگی ازجمله این عوامل هستند.

بنیانیان با بیان اینکه در امر ترویج عفاف و حجاب باید عمده فعالیت دستگاه‌های فرهنگی روی فعالیت‌های آگاهانه تربیت و فرهنگ‌سازی متمرکز شود، گفت: بهره‌گیری از انگیزه‌های درونی افراد مانند باورهای دینی، فطرت و عشق، جهت ترویج عفاف و حجاب مؤثرتر است.

گفتنی است، کارگاه آموزشی یک‌روزه با عنوان «خانواده، عفاف و حجاب اسلامی» با مشارکت مبلغان، طلاب و مسئولان فرهنگی، از سوی مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی، در سالن اجتماعات کمیته امداد استان برگزار شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32