کد خبر: 10007
17/07/25 - 10:03 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، خانم طاهره بیگم سیدی، در جمع مبلغین و اساتید حوزه علمیه خواهران که در اداره تبلیغات اسلامی قزوین به مناسبت فرا رسیدن دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) برگزارشد، ضمن تبریک این دهه به شخصیت والای حضرت معصومه (س) اشاره و اظهار […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، خانم طاهره بیگم سیدی، در جمع مبلغین و اساتید حوزه علمیه خواهران که در اداره تبلیغات اسلامی قزوین به مناسبت فرا رسیدن دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) برگزارشد، ضمن تبریک این دهه به شخصیت والای حضرت معصومه (س) اشاره و اظهار کرد: سالروز میلاد باسعادت کریمه اهل بیت(سلام‌الله‌علیها) در تقویم کشور به نام روز دختر نامگذاری شده و این روز بهانه خوبی برای تجلیل از دختران این سرزمین است.

وی افزود: سالروز ولادت با سعادت بانوی آب و آیینه، حضرت معصومه(سلام‌الله علیها) که خود دختری پاک از خاندان امامت بود، را روز دختران نامیدند تا انگیزه‌ای باشد برای معرفی دختر نمونه جهان اسلام به دختران امروزی که باید سیره وروش این بانوی بزرگوار الگو وسرمشق دختران و بانوان ما قرار گیرد.

استاد حوزه علمیه خواهران قزوین تصریح کرد: دختران در هدف گذاری دشمنان ایران جایگاه ویژه دارند، به طوری که بسیاری از برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی با هدف ضربه زدن به قشر زنان و دختران طراحی شده است.

سیدی با بیان اینکه دشمن به خوبی می‌داند دختران امروز، مادران فردای جامعه هستند و در صددند تا با گرفتن حیا و عفت از دختران به کیان خانواده آسیب وارد نمایند، بیان داشت: امروز رواج بی حیایی و بی تفاوتی دختران به موضوعی چون عفاف و حجاب با جدیت از سوی دشمنان دنبال می شود و باید دختران این سرزمین نسبت به توطئه‌های دشمن آگاه باشند.

وی افزود: میلاد باسعادت حضرت معصومه(س) فرصت مناسبی برای بیان رسالت‌های دختران در جامعه امروز است و باید خانواده ها در روز دختر از دختران خود تجلیل کرده و در کنار آن، معارف اسلامی و دینی را به آنان آموزش دهند.

استاد حوزه خواهران قزوین ادامه داد: برای شناخت این بزرگ بانوی اسلام باید تفکر و تحقیق کنیم تا ببینیم در عصر و زمان خودشان چه کارهایی کردند که به کریمه اهل بیت مشهور شدند و دختران ما همان راه را ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت معصومه(س) الگوی تقوا، عفت، پاکدامنی، بصیرت و آگاهی‌های لازم دینی و دانش بودند و اقدام مناسب در زمان خودشان انجام دادند که همه این مسائل برای دختران امروزی می‌تواند الگو قرار بگیرد.

سیدی در پایان تصریح کرد: دختران جامعه باید با الگو قرار دادن زندگی حضرت فاطمه معصومه( س) در این خصوص تحقیق و سپس درراستای این الگوها زندگی خود را ادامه دهند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32